שאיבת שומן

תהליך הטיפול

שאיבת שומן הינה טכניקה נפוצה ושכיחה ביותר להסרת ריכוזי שומן לא רצויים מאזורים מסוימים בגוף ובכלל זה פנים וצוואר, זרוע עליונה, בטן, ישבן, מותניים וירכיים, ברכיים וקרסוליים.
שאיבת שומן אינה תחליף אלא השלמה להרזייה, בה מסירים ריכוזים מקומיים של רקמת שומן שאינם מגיבים לדיאטה או להתעמלות. ניתן לבצע ניתוח שאיבת שומן בנפרד או בשילוב עם טכניקות כירורגיות אחרות כגון מתיחת פנים, מתיחת בטן או מתיחת ירכיים על מנת למתוח עור רפוי.

המועמדים הטובים ביותר לשאיבת שומן הם בעלי משקל נורמלי עם עודפי שומן המרוכזים באזורים מסוימים בגוף. עור גמיש ומוצק יניב תוצאות טובות יותר לאחר ניתוח שאיבת שומן. עור רפוי לא יתעצב מחדש לפי צורת הגוף החדשה ולכן יתכן שידרשו טכניקות כירורגיות נוספות על מנת להסיר עור עודף ולמתחו. חריגות בצורת הגוף בשל מבנים אחרים משומן לא ניתן לתקן בעזרת שאיבת שומן. שאיבת שומן בלבד לא תתקן אזורים של גומות בעור ("צלוליטיס") אך בשילוב עם טכניקות נוספות ניתן לשפר גם כאן.

קיים מגוון של טכניקות שונות שבהם משתמשים מנתחים פלסטיים לשאיבת שומן ולטיפול שלאחר הניתוח ובכל מקרה הנושא ידון עם המנתח.

זמן החלמה

חזרה לשגרה תלוי בהיקף השאיבה ויכולה לנוע מיממה ועד שבוע עשרה ימים מיום הניתוח.

פרופסור ברנע בעל ניסיון רב בביצוע שאיבות שומן, בניתוחיו הוא מיישם את שיטות הטיפול המתקדמות ביותר ומשתמש בציוד המשוכלל ביותר לביצוע הפרוצדורות וזאת על מנת להבטיח את התוצאות הטובות ביותר.