הרמת חזה – פרטים ומידע חשוב

הרמת חזה – פרטים ומידע חשוב

הרמת חזה – פרטים ומידע חשוב

הרמת חזה היא ניתוח פלסטי שמטרתו להחזיר את זקיפות הקומה והמראה המוצק והרענן לשדיים שמסיבה זו או אחרת החלו לצנוח. חשוב להבהיר כי הרמת חזה אינה הגדלת חזה, וכי במסגרת הליך כירורגי זה לא מוחדרים שתלים אל הגוף, אם כי ניתן לשלב בין שני הניתוחים. כך או כך, חשוב מאוד לעבור את הניתוח אך ורק אצל כירורג פלסטי רב ניסיון ובעל הצלחות מוכחות בתחום, וזאת עקב מורכבותו.
באילו מקרים נוצר צורך בהרמת חזה?

הסיבות האפשריות לצניחת השדיים הן התבגרות ועל כן אובדן האלסטיות של העור באזור, דיאטה חריפה או תנודות קיצוניות במשקל, שדיים גדולים וכבדים שמטבעם מתקשים להישאר זקופים וכן הריונות ובעיקר הנקות.
מומלץ לכל אישה השוקלת לבצע הרמת חזה לעשות זאת רק אם היא משוכנעת כי תם פרק ההריונות וההנקות בחייה. אם ישנו ספק, מוטב להמתין שכן היריון ו/או הנקה עלולים להוריד לטמיון את תוצאות הניתוח הפלסטי המורכב, וחבל.

כיצד מתבצע הניתוח?

ניתוח הרמת חזה נמשך כשעה וחצי עד שלוש, בהתאם למורכבותו (שלכשעצמה תלויה במידת ה"צניחה" של השדיים).
כשמדובר בשדיים נפולים רק במעט, ניתן להסתפק בהרדמה מקומית ולבצע חתך סביב העטרה (האזור הכהה שעוטף את הפטמה). דרך חתך זה יכול הכירורגי הפלסטי להסיר עודפי עור ובכך להרים את החזה.
הרמת חזה שצנח במידה ניכרת מחייבת הרדמה מלאה. במקרים אלה, ישנו חתך נוסף, מהעטרה כלפי מטה עד לקפל התת שדי, וזאת על מנת שהמנתח הפלסטי יוכל ליצור מעטפת עור הדוקה יותר מסביב לשדיים.
התאוששות מהרמת חזה
לאחר ניתוח הרמת חזה מומלץ לנוח מספר ימים עד שבוע, ובמשך כחודש להימנע מכל מאמץ גופני. על כל תופעה חריגה כדאי להתייעץ מיידית עם המנתח, וכמובן כדאי שיהיה זה מומחה בכירורגיה פלסטית כך שההחלמה תהיה מלאה – ומהירה.

במידה ותרצי לשמוע עוד פרטים על ניתוח הרמת חזה – אנא צרי עמנו קשר ונשמח לתאם עמך שיחה או פגישת ייעוץ.